Vánoce se souborem Musica Antiqua

Soubor "Musica Antiqua" při Hudební škole YAMAHA Znojmo, který tvoří žáci a učitelé školy, přispěl v adventním a vánočním čase ke sváteční náladě sérií sedmi koncertů.

Naše vánoční turné jsme zahájili společně s "Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka" druhou adventní neděli, 7. prosince, dvěma koncerty: v kostele sv. Vavřince v Plenkovicích a v kostele sv. Prokopa v Únanově. Celý výtěžek z koncertu v Plenkovicích byl věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK.

Na třetí adventní neděli, 14. prosince, jsme hráli samostatný koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Citonicích.

Poslední adventní neděli jsme společně s dětskou cimbálovou muzikou "Veltlínek" vystoupili v kostele sv. Floriána v Kuchařovicích.

Na první svátek vánoční, 25. prosince jsme hráli samostatný koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Tasovicích.

Naši sérii jsme ukončili 27. prosince samostatným koncertem v kostele Svatého Ducha v Šumné a společným koncertem s "Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka" v Těšeticích.

Mgr. Zdeněk Simek, 1. ledna 2015

Fotografie 1 Fotografie 2