Vynález pohody

Žáci brněnské Hudební školy YAMAHA, členové spolku Hudební nadšenci a jejich kamarádi, prožili již tradiční letní tábor netradičně - ve znamení vynálezů. Hodonín u Kunštátu se stal od 4. do 11. července výzkumným centrem, v němž vynálezci, vynálezkyně a vynálezčata ve výzkumných týmech bádali, tvořili, vymýšleli a na vědeckých shromážděních si vyměňovali zkušenosti. Mj. se zabývali zvukem, komunikací, světlem, elektřinou, měřením času, dopravou, dokonce i zbraněmi - za všechna témata jmenujme alespoň Signalizace na dálku, Elektrifikace města, Lom světla, Lidské pexeso. Možná je poháněla myšlenka Alberta Einsteina "To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a vynalezne to".

A jako vždy se kromě toho hrálo na nástroje (keyboard, kytara, elektrická kytara, zobcové flétny), zpívalo, tančilo, malovalo i sportovalo a nechyběly ani hry v angličtině. Není se co divit, že se s mnohými táborníky potkáme zase příští rok. Organizátorům i účastníkům patří zasloužené poděkování, přestože se nakonec nic nového nevynalezlo. A není nakonec důležitější cesta než cíl? A propos, všech sedmnáct táborů včetně toho letošního bylo kromě hudby vždy naplněno dobrou náladou, kamarádským duchem a spoustou zážitků.

Foto z akce a další informace najdete také na www.facebook.com.

Mgr. Dagmar Poláková, 21. července 2015