Kouzelný týden v Bradavicích

Žáci brněnské Hudební školy YAMAHA, členové spolku Hudební nadšenci a jejich kamarádi, vyrazili na Letní školu v Bradavicích, aby se od 9. do 16. července vzdělávali nejen v magických uměních v prostorách rekreačního zařízení Zámeček Hodonín. Koho by nelákalo si během jediného dne (kromě obvyklých mudlovských předmětů jako je hra na keyboard, zobcové flétny, kytary, zpěv, tanec a angličtina) procvičit třeba karetní triky, formou kouzelnických soubojů obranu proti černé magii, v poledním klidu si počíst v nejkouzelnějších novinách o světě kouzel "Denní věštec", získat od jezerních lidí hádanky, zodpovídat je, vymýšlet pro svou kolej pokřik, večer se zúčastnit vědomostního kvízu i představení Amatérského pantomimického souboru "o Tajemné komnatě" a pod taktovkou profesora Brumbála se prozpívat a protančit až k večerce. Podobně činnostmi nabité dny vyvrcholily hledáním viteálů, kdy si všichni museli poradit s šiframi, orientací na mapě a v terénu a nádherným večerním koncertem hudebních ateliérů a angličtinářů.

Táborníci si i letos odvážejí krásné vzpomínky a silné zážitky, takže lze předpokládat, že se s mnohými z nich potkáme příští rok, tentokrát již na 19. letním hudebním táboře. Veliké poděkování patří obětavým organizátorům i vedoucím (za všechny jmenujme alespoň Michaelu Polákovou a Petru Janáskovou), kteří se jako každoročně zasloužili o pohodovou atmosféru akce a dobrou náladu účastníků.

Foto z akce a další informace najdete také na Facebooku.

Mgr. Dagmar Poláková, 25. července 2016

Fotografie 13 Fotografie 14 Fotografie 15