Brněnský Mikuláš s flétnami

6. prosince patřil Rubínek v brněnské čtvrti Žabovřesky flétnám. Dopoledne se tu konalo vystoupení frekventantů kurzů hry na zobcové flétny pořádané již třetím rokem Hudební školou YAMAHA pro zájemce z řad posluchačů Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity. Nadšení a odpovědný přístup seniorů k výuce i koncertům je přímo nakažlivý a společné vystoupení s hráči vyššího stupně pokročilosti je pro začátečníky v tomto věku silně motivující. Kvalitní výkony i nasazení ocenila také manažerka celoživotního vzdělávání MU Ing. Bc. Barbora Hašková.

V podvečer se na vánočním koncertu představili začátečníci i pokročilí žáci oboru Zobcová flétna ze tříd ředitelky Dagmar Polákové a Dariny Žižkové, kteří zahráli skladby barokní, vánoční, jazzové i popové, a to na čtyři druhy fléten - sopraninovou, sopránovou, altovou a tenorovou. K úžasné atmosféře přispěly nejen výborné výkony účinkujících, ale i nadšená odezva přeplněného sálu, která připomínala spíše reakce na vystoupení popové hvězdy. K souznění publika a hráčů napomohl i společný zpěv koled.

Další akcí nejen pro žabovřeské rodiny s malými dětmi budou již tradiční karnevaly, které Hudební škola YAMAHA pořádá v KD Rubín 25. února v 16 hod. a 26. února v 10 hod. Přihlášky a další informace na www.yamahaskola.cz/brno.

Mgr. Dagmar Poláková, 22. prosince 2016